menu close menu

Vipr_a1

ViPR; Vitality, Performans ve Reconditioning sözcüklerinin baş harflerinin birleşiminden oluşan bir akronim! ViPR, egzersizlerinizin daha güçlü, işlevsel, özgür ve hedeflenene uygun olması için yaratıldı.

 

Vitality: Dayanma Gücü!

Dayanma gücünün limitlerini aşın, enerji ve hareket özgürlüğünün yeni yüzüyle tanışın!
 

Performance: Sınırsız Performans!

ViPR, şimdiye dek deneyimlediğiniz tüm performansları sil baştan yorumluyor! Güç, performans ve dönüşüm ViPR’da birleşiyor ve bedeninizi kusursuzluğa, spor keyfinizi en üst level’a taşıyor!

 

Reconditioning: Dönüşüm!

ViPR’ın daha etkin daha etkili egzersizleriyle içindeki gücü ortaya çıkarabilir, sahip olmak istediğin kaslara kavuşabilirsin. Çarpıcı tasarımından fark yaratan programlarına dek hemen her ayrıntısıyla güçlü bir egzersiz deneyiminin habercisi olan ViPR, sporda ayrılmaz bir parçanız haline gelecek!

 

ViPR antrenmanlarının merkezinde tüm vücut entegrasyonu (WBI) kavramı yer alır. Hani eski bir söz vardır: “Biz bir bütün olarak parçalarımızın toplamından daha güçlüyüz.”

WBI da şunu ifade eder: gerçekleştirilmiş her eylem ve harekette, çok daha etki yaratan bir sonuç için tüm vücudu kullanmak gerekir. Çünkü bu, insan vücudunun temel tasarımıyla uyumludur. Güncel araştırmalar bu gerçekleri hiç olmadığı kadar, tüm çıplaklığıyla ortaya koymakta. Hatta son dönemde yapılan anatomi ve biyomekanik çalışmaları da bu gerçeklerin altını net olarak çizmekte. Tüm vücudun aynı anda kullanıldığı tedavi edici ve eğitici egzersiz hareketleri çok daha etkilidir ve kısa sürede hedefe ilerletir. Bu hareketlerin yüklenmesi aynı zamanda hızlandırılmış bir adaptasyon süreci sağlayacaktır. İşte ViPR tam da bu noktada devreye girer; bu hareketlerin yüklenmesine izin verir, bu sayede hayata pozitif transferi sağlar.