menu close menu

Giriş

MicholDalcourt

Kariyerimde hep çok şanslı olduğumu rahatlıkla söyleyebilirim. Son 10 yılda; seyahat ettim, sürekli paylaşımda bulundum ve gerek akademi gerekse fitness endüstrisindeki pek çok kişiden bir şeyler öğrendim. Ticaretimizde yaşanan hareketliliğin başlangıcını gördüm, endüstrimize birleştirici etki yapan paradigma değişimlerini deneyimledim.

 

Daha da fazlası insan vücudunun tasarımını kavradım ve hatta insan vücudunun tasarım ve işleyişinin temellerini gösteren egzersizleri de ciddi anlamda denedim. Bir çiftlikte yetiştim ve çiftliğin günlük işlerinin yapılmasında gerçekten etkili olabilmek için vücudumu tıpkı bir sistem gibi entegre etmem gerektiğini öğrendim. Tüm vücut entegrasyonu (WBI), çiflik çocuklarının nasıl güçlü, istikrarlı ve dengeli olduklarının gözlemlenmesiyle öğrenilmiş derslerin bir sonucudur.

 

Bir süre önce bireylerin ve grupların egzersizlerine başlayınca, programlamamda bir şeyleri gözden kaçırdığımı hep hissettim. Kullanmakta olduğum stratejiler vücuttaki optimal fonksiyon için yaptığım egzersizlerin amaçlarını yeterince karşılamıyordu. Egzersiz ekipmanları ne çok yönlü egzersize, uygun zamanlamaya ve vücut ritmine olanak verebildi; ne de hayatın aktivitelerine ya da gereksinimlerine transfer edebilmek için yeterince yükleme ve direnç sağlayabildi. VİPR; egzersiz ekipmanlarının geliştirilmesi, amaçsal hareketlerin teşvik edilmesi, fonksiyonel egzersizler, vücut geliştirme hareketleri ve güç antrenmanlarının harmanlanması ihtiyacından doğmuştur.

 

Hareket temeldir ve hareketi gerçekten etkili hale getiren; kaldırma, yer değiştirme ve döndürmenin bir karışımı olma niteliğidir.


Asla vazgeçme! Ya ViPR ya hiç!

Michol Dalcourt/ViPR Kreatörü

Michol Dalcourt Kimdir?

Michol Dalcourt; eğitmen, yazar, öğretici, mucit, insan hareketi ve performansı eğitim egzersizleri alanında bir endüstri lideridir. Michol Hareket Enstitüsü’nün müdürü, San Francisco Üniversitesi Spor Bilimleri bölümünde misafir profesör ve PTA Global’in kurucu ortağıdır.

Michol’un inovatif teknikleri uluslararası arenada ün salmış en büyük fitness belgelendirme kuruluşlarınca uyarlanmıştır ve O; aralarında NHL (hokey) ve NLL (lacrosse sporu) oyuncularının, NFL futbolcularının, London Irish RFC ve olimpik altın madalyaya sahip sporcuların yer aldığı; pek çok seçkin spor takımı ve atletle birlikte çalışmıştır.